Захоплююча подорож на великому кораблі

Пором, мабуть, найбільш незвичайний спосіб дістатися з однієї країни в іншу. Але іноді він дозволяє також заощадити час і сили, ну і крім того, така подорож є досить романтичною і цікавою. У цій статті, ми розповімо вам, як проходить подорож на поромі.

Пором розрахований на різних мандрівників: для піших туристів, автомобілістів, мотоциклістів, груп, що подорожують на автобусах і навіть для вантажного транспорту. 

Посадка на пором закінчується як мінімум за годину до його відходу. У групових турах ми намагаємося бути на посадці не менше ніж за 2 години до відходу судна. 

На різних поромах посадка буває різною: в одних туристи заїжджають на пором в автобусі і потім піднімаються на палуби, в інших автобус заїжджає окремо, а туристи з речами йдуть на посадку через термінал, як в аеропорту. 

Якщо пором нічний і ви ночуєте в каютах, беріть з собою тільки необхідні речі(наприклад зберіть в рюкзак документи, цінні речі і гроші, косметичку і змінну білизну). Каюти, як правило, трохи більші від купе в поїзді, розвертатися там з валізами буде незручно. Відразу беріть всі необхідні речі! Після того, як ви покинете транспортний засіб, потрапити до нього ви зможете або безпосередньо перед прибуттям, або після прибуття біля виходу з терміналу! 

Сніданки і вечері на поромі дадуть фору багатьом шведським столам в пафосних готелях. Вони оплачуються додатково (можна купити при покупці туру, щоб потім не витрачати час), але вони того варті! 

Мобільним зв'язком у відкритому морі краще не користуватися - з'єднання йде через супутник і хвилинна розмова по телефону може влетіти в копієчку. Для підтримки зв'язку із зовнішнім світом під час подорожі на поромі на борту є wifi (він теж супутниковий, іноді платний, але все одно дешевше ніж в роумінгу). 

Невеликий нюанс - в каютах немає питної води. Її не проблема знайти в барах або в магазині на борту. Пляшку води і невеликий перекус варто просто взяти з собою з берега :) В барах на поромі забороняється сидіти за столиком зі своєю їжею і напоями (навіть якщо все куплено в магазині на поромі). 

Каюти бувають декількох типів. Найдешевші внутрішні каюти без вікна, така каюта трохи просторіша, ніж купе поїзда, але по суті все те ж саме - два поверхи полиць, телевізор і невелика ванна кімната. Є такі ж каюти, але з вікном (найдорожчі). Є каюти двомісні - по суті ті ж чотиримісні, але дві верхні полиці складені у вертикальне положення і закриті. 

На поромі є багато різноманітних розваг за ваші гроші: магазини, бари, ресторани, дьюті-фрі, караоке, кінотеатри, спортзали і т.д. Подорож на поромі залишає одні з найбільш позитивних емоцій в подорож.