На гостини до Косачів, відкриваємо Лесю заново

Тривалість: 2

Маршрут: Ковель - Луцьк - Луцьк

Мінімальна вартість: 0 грн

Транспорт: Автобус

Для замовлення туру залиште запит, або зв'яжіться з менеджером

Тур «На гостини до Косачів, відкриваємо Лесю заново» — це дводенна подорож Волинню, присвячена життю та спадщині Лесі Українки. Ви відвідаєте родинну садибу Косачів у Колодяжному, де Леся творила свої перші шедеври, прогуляєтесь вуличками старовинного Луцька, побачите будинок, де вона жила, і Луцький замок, що надихав її з дитинства. Особливий штрих — дегустація улюблених ласощів поетеси.

На другий день — знайомство з музеєм Лесі Українки при університеті та візит до нового музейного простору Окольного замку з вежами, підземеллями та сучасними мультимедійними експозиціями. Це подорож у світ Лесі — щира, атмосферна й смачна.

Маршрут
Ковель
Луцьк
Луцьк
Вартість туру
Базова вартість
0 грн

В розробці

Дізнатись більше
1 день
Волинська мандрівка: з Лесею і смаколиками

Зустріч з групою на залізничному вокзалі міста Ковеля. Потяг №97, прибуває у Ковель о 8.28.

Переїзд у село Колодяжне- до родинного гнізда Косачів, на лоно благословенної волинської природи, що надихнула Лесю Українку та її маму Олену Пчілку на творчість.
Екскурсія по музею-садибі Косачів (вхідні квитки оплачуються додатково).
Осередком культурної еліти, Волинськими Афінами називали село Колодяжне сучасники- тут збирався цвіт української інтелігенції. Самі ж Косачі вважали його своєю “волинською домою”. Петро Косач почав його будувати у 1879 році. Спочатку було зведено “великий” дім, згодом- “білий” (Лесин будиночок) та “сірий”. Переїхала сюди родина у 1882 році. Поруч з маєтком посадили великий сад з фруктових дерев. В Колодяжному народились троє молодших дітей Косачів- Оксана, Микола, Ізидора. Тут місяцями жили друзі родини- сім’ї Франка, Лисенків, Старицьких. І саме тут поетеса відкрила для себе світ Волинського Полісся з його лісами, луками та озерами.
Які найвідоміші свої твори написала Леся Українка в Колодяжному? Яка доля спіткала родинне гніздо Косачів і самих членів родини? Хто був ініціатором відновлення садиби Косачів? Що сталось з садом, який так любовно плекала родина? Про це ви дізнаєтесь під час екскурсії у музеї-садибі.
Обід.
Виїзд у Луцьк.

Екскурсія по древньому Лучеську, столиці Волині, який цьогоріч відзначає 940 років з часу першої писемної згадки. А ще Луцьк називають містом Лесиної надії. 1879 року восьмирічна Лариса Косач переїхала сюди разом з батьками зі Звягеля, тодішнього Новограда-Волинського. А через рік у Луцьку дівчинка написала свій перший вірш “Надія”, присвятивши його тітці, Олені Косач, що відбувала заслання за участь у революційному русі. На екскурсії містом ви оглянете будинок, в якому свого часу проживали Косачі, побачите древню Свято-Покровську церкву, приходський храм Косачів, завітаєте на берег річки Стир, місце, де маленька Леся з братом спостерігали, як святять воду.

Екскурсія у Луцький замок XIV століття (вхідні квитки сплачуться окремо).
Луцький Верхній замок- досить добре збережена фортифікаційна споруда XIV століття. Мурований замок почав зводити литовський князь Любарт, якого запросили у Луцьк на княжіння. Продовжили його розбудову князі Вітовт і Свидригайло, тому замок ще називають замком трьох князів.
Місце, в якому маленька Леся часто бавилась з друзями, братом і сестрою. Замок вона і Олена Пчілка не раз згадували в своїх поезіях.
Історія “Лесиного ясена” та “Лесиної груші”- дерев, пов’язаних із Косачами.

Дегустація смаколиків, які любила Леся Українка.
За словами сучасників, поетеса вміла готувати та любила пригощати смаколиками своїх рідних. Саме з Лесиних листів до рідних можна дізнатися про її гастрономічні уподобання та стиль харчування. Зокрема, вона любила каву з вершками або сметаною, сама пекла англійський кекс, варила варення, солила огірки. А ще дуже їй смакувало морозиво з ожиною.
Туристів пригощатимуть кавою по-Косачівськи, англійським кексом з кулькою морозива з ожиною. Під час дегустації розповідатимуть про гастрономічні волинські старовинні традиції.
Поселення в готель.

2 день
Леся Українка і магія Луцького замку

Сніданок у готелі і виселення

Переїзд до університету імені Лесі Українки.
Екскурсія в університетський музей Лесі Українки( квитки- благодійні внески).
Розповідь про творчість Лесі Українки та Олени Пчілки. Історія про підготовку науковцями університету повного 14-томного видання творів Лесі Українки та вперше в історії української літератури- 12-томного видання творів Олени Пчілки. Знайомство з виданнями.

Переїзд до Окольного замку.
Екскурсія новим сучасним музейним простором, відкритим 14 липня 2023 року завдяки участі у транскордонній програмі і фінансуванню від ЄС.
Музейний простір “Окольний замок”- новий туристичний об’єкт, створений на основі відреставрованих пам’яток архітектури національного значення: вежі князів Чорторийських з частиною оборонного муру та монастиря єзуїтів з підземеллями. Вежа Чорторийських- одна з чотирьох мурованих і єдина збережена до сьогодні вежа Окольного замку. Родзинкою музейного простору є підземелля з відкритими для туристів 18 музейними кімнатами, 4 коридорами. В них знаходиться мультимедійна мапа Луцька, галерея європейського лицарства, кімната з привидами, монахом, що оживає, експозиція навчального класу єзуїтів.

Обід.
Трансфер на залізничний вокзал.

Тривалість: 2

Маршрут: Ковель - Луцьк - Луцьк

Мінімальна вартість: 0 грн

Транспорт: Автобус

Вартість туру
Базова вартість
0 грн

В розробці

Замовити
Входить у вартість

● Проживання у готелі рівня 3* в номерах з усіма зручностями;

● Харчування - 1 сніданок, 2 обіди;

● Екскурсії за програмою туру;

● Страхування на період туру

Не входить у вартість

● Факультативні екскурсії;

● Вхідні квитки в екскурсійні об’єкти;

● Додаткове харчування*;

● Проїзд громадським транспортом;

● Особисті витрати;

● Туристам із Києва Туроператор «САКУМС» може надати послуги щодо придбання залізничних квитків Київ-Ковель, Луцьк-Київ, - купе від____дор., від _____ грн/діти до 14 років. Квитки можна купити самостійно, обов'язково завчасно уточніть у менеджера номер поїзда. Увага! Вартість квитків потребує уточнення в момент бронювання туру та може бути змінена Туроператором після придбання, внаслідок підняття тарифів, чи підтвердження УЗ дорожчого поїзда.

● Колодяжне- вхідні квитки для дітей- 90 гривень, дорослих- 150 гривень, екскурсії- 600/900 гривень.

● Луцький університетський музей- благодійні внески.

● Луцький Верхній замок- вхід 50/100 гривень.

● Окольний замок- 80/150 гривень.

● Дегустація Лесиних смаколиків- 200 гривень.

Залишити відгук
У туру поки ще немає відгуків
Просимо звернути увагу


Менеджери напрямку
Марина Севрук

Тел.: +38 044 338 77 37

Vodafone 
+38 099 102 40 10

Київстар 
+38 067 124 55 88

Lifecell
+38 093 700 90 40

skype: sakums_ukraine

e-mail: ukraine@sakums.com.ua

Михайло Кіт

Тел.: +38 044 338 77 38

Vodafone 
+38 050 167 00 41

Київстар 
+38 097 099 99 94

Lifecell
+38 093 700 90 70

skype: sakums_europa

e-mail: sales@sakums.com.ua

Ангеліна Руденко

Тел.: +38 044 338 77 38

Vodafone 
+38 050 167 00 41

Київстар 
+38 097 099 99 94

Lifecell
+38 093 700 90 70

e-mail: corp@sakums.com.ua

Олеся Собчук

Тел.: +38 044 338 77 38

Vodafone 
+38 050 167 00 41

Київстар 
+38 097 099 99 94

Lifecell
+38 093 700 90 70

e-mail: rest@sakums.com.ua

Схожі тури